Haber ve Duyurular

Hıtamuhu Misk
Mustafa İslâmoğlu Hocamızın, 1992 yılında İstanbul Fatih’te mütevazi bir mekanda Fatiha tefsiri ile başladığı daha sonra da Topkapı’daki Akabe Vakfı Genel Merkezi’nde devam eden Kur’anı Kerim tefsiri derslerimiz 15 yıllık sürecin ardından yerli yabancı birçok Kuran dostunun katılımıyla İstanbul Gösteri Merkezi’nde muhteşem bir coşku içerisinde son ders olan Nas suresinin tefsiri ile tamamlandı. ...

Mustafa İslâmoğlu Hocamızın, 1992 yılında İstanbul Fatih’te mütevazi bir mekanda Fatiha tefsiri ile başladığı daha sonra da Topkapı’daki Akabe Vakfı Genel Merkezi’nde devam eden Kur’anı Kerim tefsiri derslerimiz 15 yıllık sürecin ardından yerli yabancı birçok Kuran dostunun katılımıyla İstanbul Gösteri Merkezi’nde muhteşem bir coşku içerisinde son ders olan Nas suresinin tefsiri ile tamamlandı.

Şimdiye kadar 524 ders yapılan tefsirin 525. ve son dersi binlerce insanın katıldığı büyük bir etkinliğe dönüştü. 5 bin kapasiteli İstanbul Gösteri Merkezi misafirleri karşılamaya yetmeyince çok sayıda insan tefsir dersini giriş salonunda izlerken, büyük bir kısmı da dışarıda kaldı. Bu sırada başlayan yağmur nedeniyle binlerce insan geri dönmek zorunda kaldı.

AK Parti Milletvekili Recep Koral, AK Parti Milletvekili Mustafa Demir, TGTV Başkanı Av. Necati Ceylan, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Hamza Türkmen,Eski Milletvekili Merve Kavakçı, yazar Ali Bulaç, Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Abdurrahman Aslan, Abdullah Yıdız, M.Emin Yıldırım, Yaşar Değirmenci ve sanatçı Yaşar Alptekin gibi ünlü simalar da programa iştirak ettiler.

Doç. Dr. Fatih çollak Hocanın Kur'an tilavetiyle açılan programda bir konuşma yapan, Akabe Vakfı Genel Müdürü Hasan Hafızoğlu; bu günleri gösterdiği için Allah'a şükrederek başladığı konuşmasında uzun süredir İslâmoğlu'nun tefsir dersine katılan insanların merakla beklediği, "Bundan sonra ne olacak?" sorusuna da cevap verdi ve Tefsir derslerine vakfın büyüme ve yeni tesisler kazandırılması çalışmaları yüzünden kısa bir süre ara verileceğini fakat 'Tefsir programımız burada son bulmadı. Bunu sadece küçük bir mola olarak kabul edin, İnşallah yeniden ve daha teferruatlı bir şekilde derslerimize başlayacağız' dedi. Yeni mekanda Kur'an Araştırmaları Merkezi adı altında bir merkez kuracakları müjdesini de verdi. Hafızoğlu yıllardır hiç bıkmadan tefsir derslerini sürdürerek takdire şayan çalışmalara imza atan Mustafa İslâmoğlu'na da teşekkür etti.

 Kur'an-ı Kerim'in son suresi olan Nas Suresinin işlendiği son derste, Mustafa İslâmoğlu naif üslubu ve ezber bozan tefsiri ile gönülleri bir defa daha fethetti. İslâmoğlu'nun selamlama konuşması sırasında duygusallaşarak ağlaması üzerine seyirciler hıçkırıklara boğuldu. Sık sık duygusal anların yaşandığı tefsir dersinde, tüm dinleyiciler tek yürek İslâmoğlu'nu dinledi.

 
İlgili Başlıklar
 
Hava Durumu
KONYA
Namaz Vakitleri
Bizi Facebook'ta Bulun
          
Akabe Eğitim ve Kültür Vakfı
Tüm hakları saklıdır 2013 ®
Kaynak gösterilmeden ve izinsiz alıntı yapılamaz.

Yazılım : Networkbil.net